![](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/uploads/2023/02/InvitationArchanesmeetingFebr2023_page-0001.jpg)
Συν-Σχεδιάζοντας την αγροοικολογική μετάβαση του αμπελο-οινικού τομέα είναι το θέμα εκδήλωσης που θα υλοποιηθεί στο Μεσογειακό Αγρονομικό Ινστιτούτο Χανίων (ΜΑΙΧ), με την υποστήριξη του Δ. Πλατανιά, την Τρίτη 21 Φεβρουαρίου, 2023 και ώρα 10:30, στο πλαίσιο του έργου ECOVINEGOALS /INTERREG ADRION.
Η παρούσα πρόσκληση απευθύνεται σε καλλιεργητές – αμπελουργούς, οινοποιούς, συλλογικούς φορείς, φορείς του δημόσιου τομέα και της τοπικής αυτοδιοίκησης, εκπαιδευτικά – ερευνητικά ινστιτούτα, όσους ενδιαφέρονται για τον αμπελοοινικό τομέα αλλά και για την αγροοικολογία, μια πρόταση για ένα βιώσιμο, φιλικό προς το κλίμα, το περιβάλλον και τον άνθρωπο σύστημα αγροδιατροφής.
![Share on Facebook Facebook](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/twitter.png)
![Share on Reddit reddit](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/reddit.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/linkedin.png)
![Share by email mail](https://www.biopoiotita.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/64x64/mail.png)